Warmia
Run Challenge

Podsumowanie

I Festiwal Biegowy w Olsztynie Warmia Run Challenge /WRC/ powered by Sklep Biegacza

3 lipca 2022 r. odbyła się impreza Warmia Run Challenge. Zawody rozegrane zostały na terenie Koszary Park w Olsztynie, a biegi poprowadzone trasami nad Jeziorem Długim oraz ulicą Leśną. Miłośnicy aktywności w pięknych okolicznościach przyrody pobiegli na 3 dystansach: 5 km, 10 km oraz 21,1 km oraz w biegach dla dzieci i młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie! To była wyjątkowa impreza dla rodzin, znajomych i grup, które przy okazji uczestnictwa w ciekawych zawodach spędzili letni weekend w samym centrum Warmii wśród czystych jezior i zielonych lasów. Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy do samorządów i firm, w tym na czele z COMPENSA Polska mogliśmy zapewnić organizację zawodów na wyjątkowo wysokim poziomie czego efektem są pozytywne opinie od uczestników imprezy.

W biegach głównych uczestniczyło blisko 360 zawodników w tym 70 dzieci i młodzieży.

Organizatorzy pragnęli nie tylko promować uprawianie sportu przez całe rodziny, ale także aktywne spędzanie urlopu przy jednoczesnym zachowaniu zasad ekologii. Dzięki obecności Ambasadora biegów dzieci WRC Junior, firmy Total-Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A., udało się również zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą problemu ochrony środowiska.

W sobotę i niedzielę w miasteczku zawodów przygotowane było specjalne Expo Sklepu Biegacza, gdzie można było dobrać sprzęt biegowy, zbadać stopy, uczestniczyć w warsztatach oraz skorzystać ze specjalnych promocji dla zawodników.

Dla wielbicieli dobrej kuchni przygotowana była specjalna strefa Food Court organizowaną przez Koszary Pizza & Pasta oraz Kuźnię Społeczną. W samym miasteczku zawodów było wiele atrakcji nie tylko dla zawodników, ale również kibiców, rodzin i znajomych. Specjalne strefy dla dzieci zorganizowane przez Partnera Głównego Compensa Polska oraz Partnera Eko Total-Eko umilały im pobyt podczas startów rodziców i opiekunów. Natomiast dla strudzonych zawodników Partner Medyczny Artro-Klinika Bieniecki przygotował specjalną strefę fizjo-finishera.

Ciekawym dodatkiem była rywalizacja przeprowadzona na wszystkich dystansach o puchar Hero 2022 Sklepu Biegacza, a o oprawą medialną zadbała Eska Olsztyn.

Bieg Charytatywny

Miłym akcentem było również pomaganie przez bieganie, ponieważ z każdego wpisowego 5 zł powędrowało do Nidzickiego Funduszu Lokalnego jako wsparcie dla młodych stypendystów. W I edycji WRC była możliwość zakupu sportowych, profesjonalnych skarpet zaprojektowanych specjalnie dla zawodników WRC przez WINAAR! Całkowity dochód ze sprzedaży skarpet przekazany był dla NFL na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z naszego województwa

W miasteczku zawodów, znalazło się wiele atrakcji dla zawodników, ale i dla całych rodzin, kibiców, znajomych

– strefa startu sygnowana przez Compensa Polska

– sportowe EXPO Sklep Biegacza z możliwością doboru i zakupu sprzętu
– sobotni cykl edukacyjnych spotkań ze specjalistami Sklep Biegacza
– strefa food – Koszary Pizza & Pasta oraz Kuźnia Społeczna
– strefa relaksu Artneo, Orto-Eye, Personal Triathlon
– strefa COMPENSA i Total Eko dla dzieci
– strefa fizjo – Artro-Klinika Bieniecki
– ryneczek Nidzicki Fundusz Lokalny